Rodičem v době webové

Rodičem v době webové

Záznam konference o rizicích on-line světa.

Adresa

Městské informační centrum Uherské Hradiště
Masarykovo náměstí 21
686 01 Uherské Hradiště

Kontakt

telefon: 572 525 526

Na záznam celé konference se můžete podívat ZDE

První ročník, který se uskutečnil v říjnu 2019 v kině Hvězda, byl pro naše Informační centrum pro mládež další pokořenou metou. Konečně jsme mohli také předat rodičům skrze odborníky moudra, kterak si poradit s potomky trávícími čas v digitální džungli častěji než v té reálné, případně jak tomuto zabránit.
Dalším ročníkem plánovaným na loňský podzim jsme chtěli navázat nit a vyšperkovat to ještě o něco líp, dál a hloub. Dokonce jsme se stali regionálním partnerem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost pro Festival Bezpečného Internetu. Bohužel nám tuto možnost sejít se na stejném místě s novými hosty zhatila koronavirová epidemie. Tak nějak jsme doufali, že přesunem akce se přesune i virus, což se nestalo. Nicméně, konference bude, i když ne úplně tak, jak jsme si plánovali.
Těšit se na vás budeme v oné digidžungli, respektive online vysílání, které rozhodně virus nezhatí. Ze svého domova se připojí hosté Jan Kršňák, který se zabývá tématem digitalizace společnosti, intuitivní pedagogikou a inovativním školstvím; Karolína Presová, rodačka z Vracova, lektorka digitální hygieny a autorka projektu Replug.me; Martin Kožíšek z Akademie CZ.NIC, odborník na sociální sítě a koordinátor projektu Safer Internet; a Michaela Drahoňovská, autorka edukačních her, mj. preventivní hry Městečko Kybernetov zaměřené na téma bezpečnosti při využívání digitálních technologií pro děti od 5 do 9 let.
Má smysl bourat digitální bariéry mezi dětmi a rodiči? Co s mozkem dělá pasivně strávený čas na netu? Jak moc ovlivnil vaše děti celý rok na distanční výuce? Proč se cítíme sami, i když máme spoustu virtuálních přátel? Jak využít čas strávený online aktivně a pozitivně? A proč je základem prevence vybudování důvěrného vztahu s dítětem namísto restrikcí? Tyto a ještě mnohem více dotazů třeba z chatu bude hostům pokládat náš moderátor Jakub Hříbek, student Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě.

Fotogalerie