Slovácké divadlo

Slovácké divadlo

Zajímavá dramaturgie, originální režie i scénografie, neotřelá propagace, ale především vynikající výkony jednotlivých herců jsou důvodem velké popularity Slováckého divadla, které se řadí mezi nejvýznamnější domácí profesionální scény.

Adresa

Slovácké divadlo
Tyršovo náměstí 480
686 01 Uherské Hradiště

Kontakt

telefon: 572 554 455
Typ památky nebo kulturního zařízení
Divadlo

Mimo divadelních prázdnin míří skoro denně desítky obyvatel Uherského Hradiště i návštěvníků ze širokého okolí do budovy Slováckého divadla. Jeho založení v roce 1945 bylo jedním z nejvýznamnějších kulturních poválečných počinů. Tenkrát se kromě sokolovny  hrávalo i v tzv. Redutě v historickém centru města. Reduta, bývalé jezuitské gymnázium s divadelním sálem s mimořádnou akustikou, měla být i příštím sídlem instituce. Její plánovaná rekonstrukce se však neuskutečnila, a tak byly pro potřeby divadla zadaptovány prostory sokolovny a okružní Velehradská třída je dodnes domovskou scénou Slováckého divadla. Komorněji laděná představení se od konce roku 1978 hrají v Malé scéně na Mariánském náměstí.
Slovácké divadlo se v průběhu let stalo nejenom jednou z  nejvýznamnějších kulturních  instituci Uherskohradišťska, ale stalo se neodmyslitelnou součástí národního divadelního povědomí.