SPORT A RELAXACE

Tenis, squash, bowling, spinning, krytý bazén, koupaliště, sauny, zimní stadion, sportovní haly i atletický a fotbalový stadion - vše, nač si sportovec vzpomene.

Městský sportovní areál patří k nejmodernějším zařízením tohoto typu v republice. Slouží organizovaným sportovcům všech věkových kategorií, jako i široké veřejnosti. Množství různých akcí, které se v průběhu roku v Uherském Hradišti konají, svědčí o důležitosti sportu v životě občanů města. Žáci, dorostenci, muži i ženy se utkávají na sportovních hrách, v soutěžích družstev 2. a 3. fotbalové a volejbalové ligy, v oblastních, regionálních nebo krajských přeborů v hokeji, basketbalu, volejbalu, tenisu i šachu. Pravidelně se konají memoriálové a rámcové závody v různých atletických disciplínách. Představitelé města pravidelně monitorují názory a požadavky občanů v rámci tzv. kulatého stolu o sportu. Jejich připomínky jsou součástí Koncepce rozvoje sportu a tělovýchovy ve městě Uherské Hradiště, kterou vypracovala Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze v roku 2010. Město společně s AC Slovácká Slávia Uherské Hradiště a Zlínským krajem pořádá mezinárodní SLOVÁCKÝ BĚH. Běh věnovaný odkazu Emila Zátopka má už více než padesátiletou tradici. Už podesáté se v roku 2011 konal atletický čtyřboj žactva o POHÁR STAROSTY MĚSTA UHERSKÉ HRADIŠTĚ. K tradičním závodům taktéž patří kromě jiných  SLOVÁCKÁ HODINOVKA nebo krasobruslařský SLOVÁCKÝ DŽBÁNEK.

Při organizaci Sportoviště města Uherské Hradiště byl počátkem roku 2010 vytvořen projekt Centrum sportovních nadějí v individuálních sportech. Jde o novou iniciativu, která má podporovat sportovní přípravu mladých talentovaných sportovců v dorosteneckých a juniorských kategoriích z klubů ve městě. Po Ostravě a Olomouci je to třetí centrum tohoto charakteru v České republice.

Fotbalová akademie byla v Uherském Hradišti založená už v roku 2001 Miroslavem Valentou s cílem podchytit největší fotbalové talenty ze širokého okolí a vytvořit podmínky pro jejich další profesionální růst. Aktuálně je do akademie s centrem na ZŠ Sportovní začleněno víc než 300 mladých sportovců. Fotbalovou školičku navštěvují děti už od 4 let. Roste i zájem o dívčí kopanou. Ojedinělý projekt Fotbalové akademie podporuje kromě majitele 1. FC Slovácko i Nadace Děti – kutura – sport.

Aquapark,wellness a letní aquapark Uherské Hradiště

Aquapark,wellness a letní aquapark Uherské Hradiště

Aquapark Uherské Hradiště významně rozšířil spektrum volnočasových aktivit občanů a zvýšil atraktivitu Uherského Hradiště jako turistického cíle. Tento nejrozsáhlejší a technologicky i finančně nejnáročnější komplex byl oceněn představiteli města titulem Stavba roku 2010. Propojení venkovní a vnitřní zóny společně s mimořádnou koncentrací sportovně relaxačních aktivit zaujalo i mezinárodní komisi čtvrtého ročníku celostátní soutěže Bazén roku a Aquapark desetiletí, když hlasovala pro vítězství uherskohradišťského areálu v kategorii Bazén roku 2011.
Baťův kanál - cyklostezka, přístaviště, pravidelné plavby

Baťův kanál - cyklostezka, přístaviště, pravidelné plavby

Hledáte něco atraktivního? Poznejte Uherské Hradiště z paluby výletní lodě na řece Moravě. Spojte plavbu s cyklistikou a in-line bruslením. Vyzkoušejte cyklostezku podél Baťova kanálu a využijte jednosměrných plaveb v kombinaci s jízdou na kole a bruslích.
Sportovní areály

Sportovní areály

V této rubrice jsme pro vás připravili seznam sportovišť na území města Uherské Hradiště doplněný o kontaktní informace. Sportoviště jsou přehledně rozdělena do kategorií podle toho, jestli jde o venkovní stadiony, kryté plavecké bazény a letní koupaliště, zimní stadion a in-line plochu, sportovní haly a tělocvičny, fitness centra, spinning, alpinning, tenisové kurty a haly nebo herny bowlingu...
Sportovní centra a organizované sporty ve městě

Sportovní centra a organizované sporty ve městě

Spinning, bowling, alpinning, tenis, badminton, squash, nohejbal, florbal, volejbal, nafukovací tenisová hala, minigolfové hřiště ... nepřeberné množství možností ke sportování
Venkovní sportoviště, hřiště, dětská hřiště, parky...

Venkovní sportoviště, hřiště, dětská hřiště, parky...

Pro zábavu malých i velkých je v Uherském Hradišti řada venkovních hřišť , dětských hřišť, parčíků a plácků nejen k hraní, sportování, ale i k odpočinku a relaxaci....

Nezapomeňte navštívit

Akce

Nejbližší

Chystané

Probíhající

Městské informační centrum | Masarykovo náměstí 21 | 686 01 Uherské Hradiště
tel.: 572 525 525-6 | fax: 572 525 527 | e-mail: mic@uherske-hradiste.cz

realizace Dat Internet, a.s. • 2011